680425
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
131
324
2768

Today: Sie 18, 2019

Imprezy 2016/2017

 

 Projekt realizowany przez „Dzieci z pasją” Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury w Krasnymstawie jako zadanie publiczne dofinansowane przez Urząd Miasta Krasnystaw. W ramach projektu odbyło się pięć wycieczek po Krasnymstawie i jego okolicach, których celem było popularyzowanie walorów przyrodniczych i krajobrazowych, promowanie aktywnego spędzania czasu wolnego oraz rozwijanie turystyki rowerowej. Młodzież brała też udział w zajęciach plastycznych  w pracowni  Młodzieżowego Domu Kultury.

 

 

 

Czytaj więcej...

 

PRACOWNIA TEATRALNA

 

28-29 sierpnia  godz. 10.00 -12.00

 

Warsztaty teatralne dla grupy "Mango" - tworzenie autorskiego scenariusza o tym, jak problemy z dzieciństwa wpływają na dorosłe życie, na podstawie wybranych tekstów. 

https://1drv.ms/p/s!AuEhYZaH5WWdgzdPl1fP9rUSFYzx

 

PRACOWNIA TANECZNA

 

19-23 sierpnia  godz:11:00 -13:00

 

Warsztaty ruchu i improwizacji tanecznej

 

26 – 30 sierpnia  godz. 11:00- 13:00

 

Warsztaty inscenizacji tanecznej dla dzieci i młodzieży

 

PRACOWNIA MUZYCZNA

 

12 - 14 sierpnia godz. 11.00 – 13.00

 

Piosenki o zwykłych żołnierzach”

Adaptacja fragmentów spektaklu do uroczystości Dnia Wojska Polskiego

 

19 - 21 sierpnia godz. 11.00 – 13.00

 

W krainie bajkowych piosenek”

Zajęcia grupowe dla dzieci i młodzieży.

 

27 - 29 sierpnia godz. 11.00 – 13.00

 

Zapytaj o Polskę”-

Zajęcia wprowadzające do projektu „Piosenki o mojej Ojczyźnie”

 

LETNIA AKADEMIA FOLKLORU

 

5,7,9,12,14,16,19,21,23 sierpnia

Zajęcia dziewcząt i chłopców w wieku 6-8 lat

godz,. 16.00 – 17.00

 

 

 

 

 

  Hania Lisowska wychowanka MDK otrzymała wyróżnienie na Małym Konkursie Recytatorskim w Lublinie oraz została laureatką Turnieju Wojewódzkiego Poezji Dziecięcej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

 

Realizator: „Dzieci z pasją” Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury im. Marii
Konopnickiej w Krasnymstawie
Miejsce: Młodzieżowy Dom Kultury im. Marii Konopnickiej w Krasnymstawie, ul. Piłsudskiego 5a
Termin warsztatów: 22 lipca – 4 sierpnia
Terminy i miejsce pokazów: 4 sierpnia | godz. 16:00 – Rynek Miejski w Krasnymstawie
Koordynatorka: Iza Gawęcka
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Klęczące drzewo – to klon, który rośnie w krasnostawskim rynku. Każde dziecko może na nie wejść i zdobyć pień, konary, a nawet koronę! Drugiego takiego drzewa nie znajdziecie w całej Polsce, a może i
Europie! Jakie sekrety kryje w sobie? Spróbujemy je poznać w trakcie warsztatów! Drugą inspiracją do pracy jest książka Petera Wohllebena „Sekretne życie drzew”. Zawarte w niej zagadnienia posłużą do teatralnych działań i będą pretekstem do refleksji nad samodzielnością i wspólnotą, samotnością i przyjaźnią.
Uczestnicy warsztatów spotkają się na zajęciach ekologicznych, by przyglądać się potrzebom i zaletom drzew, uczyć ich języka. Wspólnie zastanowimy się również nad przestrzenią naszego miasta: co można
w nim lepiej urządzić, jak wyglądałby nasz idealny Krasnystaw i gdzie znalazłyby się w nim drzewa i zieleń. Na pozostałych zajęciach będziemy działać w dwóch grupach – dziecięcej i młodzieżowej. Młodsi
popracują scenicznie, starsi otworzą pracownię plastyczną, w której powstaną prototypy rekwizytów i scenografii.

Program Lato w teatrze powstał w 2008 roku, jako odpowiedź na potrzebę ożywienia teatrów w okresie wakacyjnym. Podczas pierwszych edycji wybrane teatry były zapraszane do zorganizowania dwutygodniowych warsztatów dla dzieci i młodzieży. Ze względu na rosnącą popularność programu szybko przeobraził się on w konkurs grantowy adresowany do teatrów, samorządowych instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych - ośrodków, które chciałyby w okresie letnich wakacji zorganizować warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży, zakończone pokazem. Powołana specjalnie w tym celu Komisja Ekspertów wybiera najciekawsze ze zgłoszonych projektów, które otrzymują dofinansowanie na realizację. Wynosi ono maksymalnie 40 000 złotych.

Dodatkowo, w ramach programu organizowane są objazdy spektakli prezentowanych w namiocie cyrkowym w małych miejscowościach w Polsce.  Prowadzona jest też Szkoła Pedagogów Teatru.

Szczegółowe informacje dotyczące elementów składowych programu znajdują się na stronie: http://www.latowteatrze.pl/o_programie.html

Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

   14 czerwca  Młodzieżowy  Dom Kultury w Krasnymstawie gościł laureatów XVIII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Rodzina” organizowanego pod Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty Pani Teresę Misiuk oraz Starosty Krasnostawskiego Pana Andrzeja Leńczuka. Każdego roku organizatorzy proponują uczestnikom konkursu inne hasła tematyczne,
do przedstawienia w swoich pracach. W tym roku brzmiało ono „Biblioteka dla rodziny”.
W organizacji podsumowania konkursu MDK współpracował z zaprzyjaźnioną Powiatowa Biblioteką Publiczną w Krasnymstawie.

Uroczystość rozpoczęło zaproszenie dzieci do udziału w warsztatach, które przeprowadzone zostały w siedzibie biblioteki pod opieką jej pracowników oraz instruktora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Lublinie, Pana Pawła Kordybacha i Pani Danuty Majcher, bibliotekarki z Filii Bibliotecznej w Siedliskach. Dzieci poznawały najnowsze technologie cyfrowe wykorzystywane w bibliotekarstwie oraz ciekawe propozycje zabaw interaktywnych z książką.

Po  warsztatach, które bardzo podobały się uczestnikom, zaproszono wszystkich do Sali Lustrzanej MDK, gdzie miała miejsce dalsza część podsumowania konkursu. Przed zebraną publicznością zaprezentowały się Zuzanna Chrząszcz, wykonując piosenkę „Moja pasja” oraz Wiktoria Stasieczek prezentując fragment prozy pod tytułem „Penny z piekła rodem”. Dziewczynki przygotowały nauczycielki MDK, panie: Jadwiga Litkowska i Janina Młynek.

Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień w konkursie zaszczycili goście: Pani Justyna Przysiężniak – Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu, Pani Ewa Nieścior – Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Powiatu, Pani Lidia Jurkiewicz – Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji Powiatu oraz Pan Krzysztof Zieliński, reprezentujący Pana Roberta Kościuka – Burmistrza Krasnegostawu.

Pani dyrektor MDK Joanna Kawęcka przedstawiła jury konkursu: Panią Bronisławę Żuk – przewodniczącą komisji, inicjatorkę powstania konkursu przed 18 laty, Panią Elżbietę Patyk  - dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej i Panią Agnieszkę Żuk-Słabek, nauczyciela plastyki MDK oraz  przekazała zebranym informacje o konkursie.

Następnie rozpoczęto wręczanie nagród i wyróżnień w poszczególnych kategoriach wiekowych. Upominki rzeczowe dla laureatów zostały zakupione z dofinansowania Lubelskiego Kuratora Oświaty, Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie, oraz Powiatowa Bibliotekę Publiczną. Ponadto czworo laureatów otrzymało nagrody Grand Prix w poszczególnych grupach wiekowych
w postaci pamiątkowej statuetki, wykonanej przez absolwentkę MDK, obecnie studentkę ASP
w Łodzi, Alicję Kawęcką.  Jak zwykle dyplomy dla nagrodzonych i wyróżnionych zostały opatrzone fotografiami prac autorów, które zostały wykonane przez sponsora – Zakład Fotograficzny Sarzyńscy.

Na zakończenie zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek, w postaci między innymi produktów mlecznych ufundowanych przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Krasnymstawie.

Uroczystości towarzyszyła wystawa prac nagrodzonych, wyróżnionych oraz zakwalifikowanych do wystawy, którą będzie można oglądać w Galerii MDK przez całe wakacje. Prezentację prac nagrodzonych i wyróżnionych  można oglądać na stronie: www.mdk-krasnystaw.pl

 

Czytaj więcej...