Today: Cze 16, 2019

"Dzieci z Pasją" Stowarzyszenie Przyjaciół MDK zaprasza na premierę spektaklu "Droga do kosmosu wiedzie przez Gawryłowa", będzie to finał czterech miesięcy pracy młodzieżowej grupy przy badaniu historii lokalnej we współpracy z Muzeum Regionalnym oraz pracy teatralnej podczas warsztatów i spotkań.
Przygotowane przedstawienie to przykład teatru samorodnego, w którym to uczestnicy stworzyli scenariusz, napisali teksty i zaproponowali ruch. Pod okiem instruktorek, instruktorów i koordynatorki spotykali się regularnie i prowadzili własne badania, które były główną inspiracją do dalszej pracy.

Koordynatorka: Izabella Gawęcka
Reżyserka: Iwona Konecka
Występują: Julia Łusiak, Przemysław Mrowiński, Alicja Kulczyńska, Olaf Staszak, Julia Wojewoda, Adrianna Dras, Zosia Kędra, Wiktoria Stasieczek, Wiktoria Siembiga, Julia Błaziak, Krystian Mojski
Pozostały zespół: Alicja Brudło, Ilona Wierzchoś, Filip Rybczyński, Amelia Terlecka, Wiktoria Luchowska
Muzyka: Piotr Jaszczur Śnieguła
Organizator: "Dzieci z pasją" Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury im. M. Konopnickiej w Krasnymstawie
Partnerzy: Młodzieżowy Dom Kultury, Muzeum Regionalne w Krasnymstawie, Krasnostawski Dom Kultury
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Projekt oznaczony Teatralnym Znakiem Jakości.