766031
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
111
485
3062

Today: Sty 19, 2020

Imprezy 2016/2017

 

 Już szesnasty raz dzieci i młodzież z terenu powiatu krasnostawskiego spotkały się na wspólnym kolędowaniu w Młodzieżowym Domu Kultury. Konkurs oceniany był przez niezawodnych jurorów – Pana Jerzego Żuka, Panią Weronikę Pazynę i Panią Katarzynę Gałus. Miłą niespodziankę sprawił wszystkim swoim występem Zespół Kolędniczy z Krasnostawskiego Domu Kultury. Oprócz wokalistów  w uroczystości udział wzięli zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Powiatu pan Witold Boruczenko, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Pan Mirosław Księżuk reprezentujący również Panią Teresę Hałas Poseł na Sejm RP oraz Pani Ewa Nieścior – Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Powiatu.

Po wysłuchaniu 18 podmiotów wykonawczych Jury ustaliło, co następuje:

 

Tytuły laureata otrzymali :

- Iga Bławat z Publicznej Szkoły Podstawowej  nr 1 w Krasnymstawie, op. Anna Madeja,

- Klaudia Żuk z Zespołu Nr 3 Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krasnymstawie, op. Leszek Darmochwał

- Martyna Liśkiewicz z Publicznej Szkoły Podstawowej  nr 1 w Krasnymstawie, op. Adriana Łysakowska,

- Anna Błaszczak z Publicznej Szkoły Podstawowej  nr 4 w Krasnymstawie, op. Marta Cięciera,

- Oliwia Burdan ze Szkoły Podstawowej w Małochwieju Dużym,

- Jakub Nizio z I Liceum Ogólnokształcącego w Biłgoraju, op. Alina Dzido,

- Amelia Magier z Krasnostawskiego Domu Kultury, op. Monika Pohl,

- Zespół wokalny „Jak Zawsze” z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Krasnymstawie, op. Leszek Darmochwał,

 

wyróżnienia otrzymali:

- Julita Mazurek z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Krasnymstawie, op. Małgorzata Wróbel,

- Maja Kucharska z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Krasnymstawie, op. Barbara Chlebuś,

- Mai Szostak z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5 w Krasnymstawie, Bożena Mąka,

- Oliwia Mazurek z Zespołu Nr 3 Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krasnymstawie, op. Leszek Darmochwał,

- Zuzanna Górska z Krasnostawskiego Domu Kultury, op. Monika Pohl,

- Maja Wójcik ze Szkoły Podstawowej w Orłowie Murowanym,

- Justyna Wysocka z I LO w Krasnymstawie op. Agnieszka Chwaszcz,

- Wiktoria Jóźwiak z II LO w Krasnymstawie op. Monika Adamczuk Szamik

 

Czytaj więcej...

 

 

 

 Na początku grudnia zespól tańca Zygzak odwiedził Lubelski Teatr Tańca

Mieliśmy okazję poznać profesjonalny teatr tańca od kulis, oprowadził nas po nim menager grupy

a w sali widowiskowej teatru oprócz rozmowy o pracy jednego z najlepszych teatrów w Polsce

obejrzeliśmy bardzo ciekawą prezentację o tańcu współczesnym przygotowaną z myślą o młodszych odbiorcach. Praktyczne zajęcia poprowadziła tancerka teatru pani Anna Żak, która w prosty, zrozumiały dla dziewcząt sposób opowiedziała jaki może być ruch , kiedy mamy jego świadomość.

Na zakończenie zajęć tancerki stwierdziły że była to świetne zajęcia, tylko trochę za krótkie.

Tego wieczoru odwiedziliśmy również Centrum Spotkania Kultur, spędziliśmy czas na  oglądaniu wystaw, zajrzeliśmy do Teatru Andersena mającego tam siedzibę, nowoczesna architektura, scena centrum, wzbudziła zainteresowanie tancerek.

Nocą w doskonałych nastrojach wróciłyśmy do domu.

 

Czytaj więcej...

 

Pracownia muzyczna – ferie

 

Dzień

Godzina

Forma zajęć oraz nazwisko nauczyciela

15.01.2020 – środa

10:00 -13:00

Warsztaty wokalne

op. J. Litkowska

16.01.2020 – czwartek

10:00-13:00

Warsztaty wokalne

op. A. Klus, J.Litkowska

21.01.2020 – wtorek

10:00-13:00

Warsztaty wokalne

op. A. Klus

23.01.2020 – czwartek

10:00-13:00

Warsztaty wokalne z Panią Katarzyna Kłosowska

24.01.2020 – środa

 

10:00-13:00

Warsztaty wokalne

op. J. Litkowska

op. A. Klus

 

 

 

Pracownia  teatralna – ferie

 

Dzień

Godzina

Forma zajęć oraz nazwisko nauczyciela

13.01.2020 – poniedziałek

10:00-12:00

Warsztaty z recytacji – praca z tekstami J Czechowicza

op. J. Młynek

14.01.2020 – wtorek

10:00-12:00

Warsztaty teatralne dla młodzieży (grupa Mango) op. J. Młynek

15.01.2020 – środa

10:00-12:00

Warsztaty z recytacji – praca z tekstami J Czechowicza

op. J. Młynek

16.01.2020 – czwartek

10:00-12:00

Warsztaty teatralne dla młodzieży (grupa Mango) op. J. Młynek

17.01.2020 – piątek

10:00-12:00

Warsztaty z recytacji – praca z tekstami J Czechowicza

op. J. Młynek

 

 

 

Pracownia plastyczna – ferie

Otwarte warsztaty plastyczne

 

Dzień

Godzina

Forma zajęć oraz nazwisko nauczyciela

13.01 - 15.01.2020  poniedziałek – środa

10:00-12:30

op. J. Kijuc

16.01.2020

czwartek

10:00-12:30

op. J. Kawęcka

20.01 – 24.01.2020  poniedziałek – piątek

10:00-12:30

op. A. Żuk-Słabek

 

 

 

 

Pracownia taneczna – ferie

 

Dzień

Godzina

Forma zajęć oraz nazwisko nauczyciela

15.01.2020 – środa

10:00-13:00

Warsztaty taneczne

op. M. Darmochwał

17.01.2020 – piątek

10:00-13:00

Warsztaty taneczne

op. M. Darmochwał

20.01.2020 – poniedziałek

10:00-13:00

Warsztaty taneczne

op. M. Darmochwał

22.01.2020 – środa

10:00-13:00

Warsztaty taneczne

op. M. Darmochwał

24.01.2020 – piątek

11:00-17:00

Warsztaty taneczne

z Panią Żanetą Majcher

 

 

18 listopada 2019 r. w KDK w Krasnymstawie odbył się 23 Jesienny Konkurs Recytatorski "Pamiętajcie o ogrodach" – etap powiatowy.

Na tym etapie nominację do etapu wojewódzkiego otrzymali wychowankowie pracowni teatralnej MDK: Julia Wojewoda,  Wiktoria Stasieczek oraz Patryk Mąka, a wyróżnienia otrzymali: Zofia Kędra i Krystian Mojski.

 

 Etap Wojewódzki Jesiennego Konkursu  Recytatorskiego odbył się 27 listopada 2019 r. w Lublinie.

 II nagrodę w kategorii szkoły średnie i dorośli otrzymał Patryk Mąka, a wyróżnienie Julia Wojewoda.

10 grudnia w Lublinie w Centrum Kultury odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień. Młodzież przygotowała Janina Młynek nauczyciel zajęć teatralnych w MDK w Krasnymstawie.